Sėkmė aplankė iš antro karto arba koks svarbus pirmasis įspūdis

Uteniškė Lauryna Kisielienė prisimena, kaip prieš porą metų, dar būdama 28-erių ketino kandidatuoti į administratorės pareigas įmonėje „Utenos trikotažas“, tačiau dėl pernelyg didelių atlyginimo lūkesčių, moteris pozicijos negavo. Tąkart Lauryna pasirodė puikiai, o atrankas vykdžiusiam asmeniui paliko gilų įspūdį. Tačiau tik po poros metų moteris saulukė lemtingo skambučio, kviečiančio kandidatuoti į kitas, tačiau svarbesnes pareigas. „Kur slypi paslaptis? Žingeidumas, ambicingumas, žiupsnelis charizmos ir artimųjų parama – toks mano sėkmės receptas“, – šypsosi Lauryna.

Iš pradžių L. Kiselienė dairytis darbo pradėjo dar studijų metais, užpildė „Europass“ CV dokumento formą, kurį rekomendavo dėstytoja. Pasak jos, tokio tipo gyvenimo aprašymas pasirodė aiškus, paprastas, bet tikrai neprastas:
„Europass“ – tai pirmasis mano paruoštas gyvenimo aprašymas. Tokia forma, mano nuomone, yra standartizuota, aiški, detali. Manau, svarbi ne tik pati forma, o jos turinys. Nepakanka vien tik pareigų ir keleto pagrindinių atsakomybių įvardijimų. Būtina detaliai įvardinti patirtį, kokios buvo atliekamos užduotys. Tai darbdaviui kuria didesnį pasitikėjimą ir suvokimą apie kandidatą, sudaromos sąlygos darbdaviui įsigilinti į ankstesnę kandidato patirtį“, – kalbėjo L. Kiselienė.

Pasak jos, kiek vėliau moteris ėmė sparčiai tobulėti, mokytis ir niekada nesustojo. Lauryna dalyvavo įvairiose projektinėse veiklose, struktūrinių fondų projektų įgyvendinime, stažavosi Maltoje, gilino kokybės vadybos žinias, sukaupė daug patirties:
„Mokymų metu pagilinau ne tik teorines, bet ir specifines praktines žinias kokybės vadybos srityje. Taip pat pagerinau anglų kalbos žinias, komunikacijos ir organizacinius gebėjimus. Manau tokie įgūdžiai mane išskiria iš kitų kandidatų, nuolat reikalavimus keliančioje darbo rinkoje, o ypač provincijoje“, – pasakoja moteris.
Anot L. Kiselienės, sukauptas žinių bagažas atnešė didelę naudą, tačiau tai suprasti moteriai prireikė laiko. Iš pradžių, įmonė nepriėmė į administratorės pareigas, tačiau po dvejų metų laimė nusišypsojo– Lauryna buvo pakviesta dalyvauti konkurse į pardavimų eksportui vadybininko pareigas, o po ilgos atrankos – priimta į kolektyvą.
„Net neabejoju, kad galimybė dalyvauti projektinėje veikloje ir jos metu įgyta patirtis ir žinojimas buvo pastebėtas konkurse į naują darbo vietą. Šiuo metu esu pardavimų vadybininkė eksportui. Norėjau dirbti įdomų, nemonotonišką, atsakingą darbą“, – tęsė moteris.
Nuolatinis ryžtas, užsidegimas ir tobulėjimas – toks jaunos moters gyvenimo variklis. Tad net paklausta, ar pasiryžtų eiti tuo pačiu keliu, Lauryna atkerta:
„Eičiau. Ir be baimės priimčiau dar didesnių iššūkių. Apie sėkmę karjeroje, asmeniniame gyvenime reikia kalbėti su didele pagarba ir tyliai. Manau kiekvieną išspręstą problemą, klausimą, įvykdytą veiklą galime vadinti sėkme. Mokiausi, tobulėjau, nepabūgau ir sėkmė mane aplankė“, – užbaigė L. Kiselienė.