Meksikietis sėkmės formulę rado Lietuvoje

Meksikietis Benjaminas Lietuvoje skaičiuoja dar tik pirmus metus, tačiau jau dabar dirba jaunimo organizacijoje „AIESEC Lietuva“, vadovauja Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriui ir bent jau kol kas sėkmę kuria čia. Į šalį atklydęs birželį Benjaminas prisipažįsta, kad tai buvo vienas sėkmingiausių jo gyvenimo žingsnių. „Lietuva užima ypatingą vietą mano širdyje. Aš įsimylėjau šalį, kultūrą ir visą tautą“, – šypsosi B. Leave.
Ryšį su Lietuva jaunuolis pajuto dar prieš dvejus metus, kuomet Vokietijoje susipažino su 4 mūsų tautiečiais. Grupelė lietuvių sužavėjo vaikiną ir jau po metų Benjaminas atvyko savanoriauti į Lietuvoje įsikūrusią jaunimo organizaciją „AIESEC Lietuva“.
„Iš pradžių tapau „AIESEC“ organizacijos nariu savo universitete Meksikoje ir nuo tada pradėjau dirbti įvairiose srityse. Rengiau projektus, skirtus į Meksiką atvykstantiems vaikams, taip pat rūpinausi ir išvykstančiaisiais. Siuntėme mokinius, norinčius savanoriauti ir įgyti darbo patirties svetur. Prieš metus pats gavau pasiūlymą vykti į Lietuvą, tad, žinoma, sutikau“, – prisimena Benjaminas.
Lietuvoje B. Leave dirba „AIESEC Lietuva“ organizacijoje ir užima Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus direktoriaus pareigas. Meksikietis rūpinasi organizacija iš vidaus –narių įgūdžių tobulinimu, kaip antai, viešuoju kalbėjimu, komandos valdymu, planavimu ir pan.
Tačiau, kaip ir daugeliui, pirmieji žingsniai nebuvo tokie užtikrinti. Dar tada, kai atėjo metas kurti gyvenimo aprašymą, B. Leave net nežinojo nuo ko pradėti, tad „Europass“ dokumento forma – tapo išeitimi.
„Prisimenu, kai reikėjo pildyti pirmąjį CV, aš net nežinojau, ko griebtis. Todėl ėmiau pildyti „Europass“ dokumentą, nes tai buvo tikrai patogu, tereikėjo užpildyti reikalingus laukelius. Visa pagrindinė informacija apie tave, tavo gebėjimus, patirtis ir įgūdžius telpa viename lape. Todėl manau, kad tai svarbu norint gauti ne tik tokį kaip mano, bet ir bet kurį kitą darbą“, – sako vaikinas.
Nors meksikietis džiaugiasi turima pozicija ir laiko save sėkmingu žmogumi, tačiau vienoje vietoje sėdėti – ne jam.
„Man sėkmė – kai darai tai, kas tau patinka, tai tau gerai sekasi ir tu įgyji vis daugiau patirties. Jei ir jums tai sėkmės formulė, tuomet aš – sėkmingas žmogus. Tačiau į Meksiką planuoju grįžti dar kitais metais, ten baigti bakalauro studijas, o tada studijuoti magistrantūrą kur nors Amerikoje ar Rusijoje“, – užbaigė Benjaminas.