Lietuva – tai man durys į sėkmę

Ukrainietė Uliana Domasheva jau kurį laiką paliko gimtąją šalį ir laimės ieškoti išvyko svetur. Iš pradžių – praktika Delyje, Indijoje, vėliau du mėnesiai paieškų, kur keliauti ir tobulėti toliau, galiausiai, Lietuva, jaunimo organizacija „AIESEC“. „Įstojau į šią organizaciją Kijeve, Ukrainoje, iš kur esu kilusi, ir sulaukiau pasiūlymo tapti „AIESEC Lietuva“ viceprezidente, todėl persikėliau į Vilnių. Po vienerių metų jau tapau prezidente“, – šypsosi Uliana.
Prieš trejus metus U. Domasheva išvyko į Indiją, kuri buvo jos pirmoji patirtis užsienyje. Jauna moteris indų vaikus mokė anglų kalbos, dirbo nevyriausybiniame sektoriuje ir suprato, kad tokia sritis – tai jos pašaukimas.
„Stažuotė truko du mėnesius ir po jos supratau, kad privalau tai tęsti. Grįžusi namo ieškojau vietos, kur galėčiau dar kartą džiaugtis ir dirbti tarptautinėje aplinkoje, tobulinti savo įgūdžius ir žinias. Tuo metu man buvo 19 metų ir po paieškų radau sau tinkamą, nevyriausybinę, ne pelno siekiančią jaunimo organizaciją „AIESEC“ ir į ją įstojau. Viskas prasidėjo Kijeve, vėliau persikėlė į Vilnių“, – pasakoja Uliana.
Prieš pradėdama studijas universitete Kijeve, mergina pasinaudojo „Europass“ gyvenimo aprašymu.
Vėliau dokumentas pravertė ir kitose šalyse, nes buvo suprantamas visur – tiek Ukrainoje, tiek Indijoje, tiek Meksikoje, ir, žinoma, Lietuvoje.
„Iš savo patirties sakau, kad šis dokumentas yra tinkamas visame pasaulyje – nesvarbu, kokia kultūra, kalba ar į kokią įmonę norite pretenduoti. „Europass“ CV man ypatingai pagelbėjo Lietuvoje. Kai stojau į magistrantūros studijas, čia ISM vadybos ir ekonomikos universitete, pateikiau dokumentą, kuriame trumpai ir aiškiai aprašyti mano gebėjimai ir tikiu, kad jo dėka gavau studijų stipendiją“, – kalbėjo U. Domasheva.
Dirbti ir mokytis jaunai moteriai Lietuvoje patinka, nes būtent čia ji rado savo nišą. Dirbdama kaip „AIESEC“ prezidentė, Uliana rūpinasi jaunais žmonėmis, padeda jiems siekti ateities planų, tobulinti įgūdžius.
„Mano šeima manimi labai didžiuojasi, kad dirbu ir mokausi čia, Lietuvoje. Kartais, kai kyla abejonių, jie mane padrąsina ir padeda suprasti, kad ši šalis – tai mano durys į sėkmę. Gyvenimas Lietuvoje man labai daug ką reiškia, tai mano antrieji namai. Aš tikrai myliu savo darbą, dirbu su puikiais žmonėmis, mokausi puikioje vietoje. Taigi, galiu drąsiai teigti, kad darbas ir gyvenimas Lietuvoje – tai sėkmingas žingsnis“, – atvirauja ukrainietė.
Ateityje U. Domasheva planuoja rašyti magistro baigiamąjį darbą, o paskui – ieškoti dar daugiau iššūkių visame pasaulyje.
„Jaučiu, jog gyvenimas toks trumpas, o aš noriu pamatyti ir patirti dar tiek daug, jog sustoti – nėra laiko“, – užbaigė mergina.