Kas ir kokiu tikslu naudoja „Europass“ pažymėjimo priedėlį?

2017 metais net 11 Europos Sąjungos šalių vyko „Europass“ pažymėjimo priedėlio naudotojų apklausa.

Apklausoje, kurioje dalyvavo beveik 2500 respondentų, didžiausias grupes atstovavo: kvalifikuoti darbininkai, profesinio mokymo institucijų mokiniai, pameistriai, absolventai ir mokytojai. Apklausa taip pat atskleidė, kad „Europass“ pažymėjimo priedėlį gana dažnai naudoja ir kiti mokymo institucijose dirbantys darbuotojai, darbdaviai bei personalo specialistai.  

Pagrindinės apklausos išvados:

 -„Europass“ pažymėjimo priedėlį naudoja labai įvairios tikslinės grupės – ne tik profesinio mokymo įstaigos bendruomenės nariai, bet ir jau dirbantys asmenys, verslo atstovai, karjeros konsultantai ir kt.
 - Net 60 proc. dalyvavusiųjų apklausoje atsakė, kad pažymėjimo priedėlį dažniausiai jie naudoja savo kilmės šalyje (nacionalinėms reikmėms) – kuomet ieškosi darbo ar siekia toliau studijuoti savo šalyje.
 - Pažymėjimo priedėlis ženkliai rečiau naudojamas siekiant dirbti ar mokytis užsienyje, kas buvo viena pagrindinių šio dokumento atsiradimo Europos Sąjungoje priežasčių.
 - Taip pat pažymėjimo priedėlis gana dažnai naudojamas siekiant gauti informaciją apie profesinio mokymo programas. Tai gali būti sąlygota, kad pažymėjimo priedėlyje yra pateiktas aiškus ir paprastas kiekvienos profesinio mokymo programos, vykdomos profesinio mokymo institucijose aprašymas.

Plačiau apie pažymėjimo priedėlio apklausą rasite: https://europass.cedefop.europa.eu/sites/default/files/ecs_survey_results_2016_report_final.pdf 

Kas tai?

„Europass“ pažymėjimo priedėlis pateikia papildomą informaciją apie profesinio mokymo institucijoje asmens įgytą profesinę kvalifikaciją. Dokumentas yra parengtas ne konkrečiam asmeniui, o konkrečiai profesinio mokymo programai. Dokumentai parengti lietuvių ir anglų kalbomis. 

Kam naudingas?

 - Asmenims, baigusiems įvairių tipų profesinio mokymo institucijas arba papildomo profesinio mokymo kursus, bei ieškantiems darbo Lietuvoje ir užsienyje, dokumente pateikta informacija padės lengviau savo „Europass“ CV pateikti informaciją apie mokymosi metu įgytus gebėjimus ir kompetencijas.

 - Dardaviams ir personalo specialistams dokumentas padės lengviau aprašyti ieškomų darbuotojų kompetencijų reikalavimus bei bus aiškiau kokių gebėjimų galima tikėtis iš konkrečią mokymo programą baigusio kandidato. 

Kur rasti?

„Europass“ pažymėjimo priedėlio ieškokite AIKOS sistemoje pagal profesinę mokymo programą.

Atgal