Nuo savanorystės iki darbo vienoje didžiausių Lietuvos įmonių

Neseniai Mykolo Romerio universitete teisės studijas baigusi mažeikietė Aurelija Jokubauskaitė jau gali pasigirti teisininkės darbu vienoje didžiausių šalies įmonių – AB „ORLEN Lietuva“.

Dar būdama 9-toje klasėje, Aurelija aktyviai dalyvaudama mokyklos „Temidės“ būrelyje, tapo policijos rėmėja, kuria yra iki šiol. Greičiausiai todėl, baigusi mokyklą, mergina nusprendė pasirinkti teisės studijas. Studijuodama universitete Aurelija pradėjo mokytis įvairių teisės krypčių, dalyvauti įvairioje popaskaitinėje veikloje, kursuose, praktiniuose seminaruose, konferencijose. Be to, įsijungė ir į savanorišką veiklą „Lietuvos kalinių globos draugijoje“ bei pradėjo ieškoti teisinio darbo praktikos.

Ieškant praktikos vietos merginai reikėjo pasirengti savo gyvenimo aprašymą, kurio dar neturėjo. Kadangi jau buvo girdėjusi apie daugelyje šalių naudojamą ir darbdavių pripažintą „Europass“, Aurelija  nusprendė pasinaudoti šio CV forma.

„Neturėdama patirties, kaip rašyti CV ir kaip jame pateikti visą informaciją, naudodamasi „Europass“ šablonu ir pildymo patarimais sukūriau, mano nuomone, gerą CV. Tik šios formos dėka nepamiršau į savo gyvenimo aprašymą įtraukti savanorystės veiklos ir nuosekliai išdėstyti įgytą praktiką, taip pat įtraukiau visus papildomus kursus, seminarus, konferencijas ir gautus pažymėjimus. Be to, labai geras dalykas tai, kad „Europass“ kalbų paso dėka galima įsivertinti užsienio kalbų mokėjimo lygį ir šią informaciją taip pat įtraukti į gyvenimo aprašymą. Taigi su savo „Europass“ sėkmingai ėjau praktikų keliu ir įgijau papildomų žinių, kurios padėjo rašant ir motyvacinį laišką.“

 

Tik baigusi studijas ir dar į rankas net negavusi diplomo, Aurelija nusprendė nusiųsti savo CV į vieną didžiausią Lietuvos įmonių – AB „ORLEN Lietuva“. Per darbo pokalbį darbdavys klausinėjo įvairiausių dalykų, kurie buvo paminėti merginos CV. „Atrankos metu mano būsimasis darbdavys pastebėjo, kad „Europass“ CV neatrodo tuščias ir yra įdomesnis nei kiti paprasti gyvenimo aprašymai. Todėl smagu, kad „Europass“ patraukė dėmesį savo struktūra ir stiliumi, ir jame viską galima išdėstyti išsamiai, detaliai ir chronologine tvarka. Galiausiai darbdavys įvertinęs mano pateiktą CV, kuriame didžiausią dėmesį jis atkreipė į savanorystės veiklą, darbo/praktikos patirtį, kalbų mokėjimo lentelę, ir, žinoma, atsižvelgęs į man pateiktų užduočių rezultatus, pasiūlė teisininkės darbo vietą įmonėje.“

Nepaisant to, kad ši darbo sutartis yra terminuota, Aurelija labai laiminga dirbdama teisinį darbą ir jau dabar žino, kad, pasibaigus darbo sutarčiai, ji ir vėl galės papildyti savo „Europass“ nauja profesine patirtimi. Be to, mergina taip pat planuoja magistro studijas tęsti užsienyje, todėl tiki, kad ir šioje srityje galės pasikliauti savuoju „Europass“.