Ar „Europass“ tinka tik jauniems?

Vis dar vyrauja nuomonė, kad „Europass“ CV skirtas tik jaunajai kartai, bet iš tiesų „Europass“ skirtas visiems, kurie naudodamiesi kompiuteriu jaučiasi patogiai. Greičiausiai nepaneigsite fakto, kad jauni žmonės yra daug aktyvesni, bandydami ir naudodami naujas šiuolaikines virtualias priemones, tačiau „Europass“ – nebėra naujiena.

Nuo „Europass“ CV šablono sukūrimo 1998 metais, vartotojų skaičius nuolat auga. Praėjusiais metais virtualiame CV redaktoriuje buvo sukurta beveik 20 mln. CV. Suaugusiam žmogui, kuris daugelį metų dirbo vienoje organizacijoje ir pradėjo dairytis naujo darbo, šio CV šablono pasirinkimas būtų galimybė potencialiam darbdaviui parodyti, kad jis ar ji žino šiuolaikinius darbo paieškos reikalavimus. Apklausos rodo, kad nemažai daliai darbdavių „Europass“ CV yra priimtinas, o viešajame sektoriuje dažnai – netgi būtinas.

Vyresni žmonės paprastai turi nemažą profesinę patirtį, kurią dažniausiai net sunku sutalpinti į vieną puslapį. Su „Europass“ CV interneto redaktoriaus pagalba yra parasta pasirengti įvairius CV projektus skirtingoms pozicijoms į kurias pretenduojate. Pavyzdžiui, vieną CV projektą galite pasirengti rinkodaros srities pozicijai, o kitą – komunikacijos. Iš tiesų, daugelis ieškančių darbo taip ir elgiasi, nepriklausomai nuo CV formato, kuriuo naudojasi.

Tačiau kuo iš tikrųjų „Europass“ CV išsiskiria iš kitų CV formų? Pirmiausiai tuo, kad jame kandidatas aprašo daugiau savo turimų įgūdžių ir kompetencijų, nei kituose gyvenimo aprašymuose. Vietoj to, kad asmuo išvardija tik įmonių, kuriose dirbo, ir ankstesnių savo pareigybių pavadinimus, „Europass“ šablono struktūra skatina kiekvieną apmąstyti bei aprašyti ir konkrečius savo gebėjimus vienoje ar kitoje srityje. Nors senokai darbo rinkoje esantis žmogus greičiausiai jau tapo savo srities specialistu, tačiau tokie „pamąstymai“ gali būti naudingi ir jam. Dažnai žmonės net neįvertina, kiek žinių ir įgūdžių jie įgijo visos darbo patirties metu. Šiuo aspektu „Europass“ gali pasitarnauti ir kaip savęs įsivertinimo priemonė.

Galiausiai, „Europass“ virtualus redaktorius suteikia galimybę visus karjerai skirtus dokumentus (ne tik „Europass“ CV, bet ir studijų ar kursų baigimo pažymėjimus ir kt.) sudėti  į vieną dokumentų komplektą – Europos kompetencijų aplanką, kuriame visi jūsų dokumentai tvarkingai suguls viename pakete. Taigi, naudojantis  „Europass“ nebus sunku pristatyti savo nemažą profesinę patirtį.

Atgal