Nuo interjero studentės iki dizainerės – tik vienas žingsnis?

Ką tik interjero dizaino studijas baigusi Aistė Taločkaitė šiuo metu dirba žymios interjero architektės padėjėja. Dvidešimt dvejų metų mergina prisimena dar neseniai pildžiusi „Europass“ gyvenimo aprašymą, o šiandien – ji jau save gali laikyti būsima architekte.
Aistės kasdienybė susideda iš apšvietimo planavimo, baldų, šviestuvų, aksesuarų, apdailos medžiagų ir spalvų parinkimo, projektų braižymo ir maketavimo. Jaunos moters karjera prasidėjo dar studijuojant Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, antrame kurse:
„Viskas prasidėjo, kai per anglų kalbos paskaitą man reikėjo užpildyti anglų kalba savo gyvenimo aprašymą, tuomet susiradau „Europass“ formą internete ir ją užpildžiau. Vėliau, kai ieškojausi darbo, pasinaudojau ta pačia, tik lietuvių kalba, parašyta forma. Tuo metu norėjau įsidarbinti IKEA parduotuvėje, tad išsiunčiau el. paštu savo CV ir mane pakvietė į pokalbį“, -– prisimena Aistė.
Mergina darbinosi aptarnavimo skyriaus darbuotoja, todėl gyvenimo aprašymas buvo svarbus, o sukauptą patirtį – įvardyti buvo daug lengviau.
Tiesa, dabartiniame darbe Aistei svarbesnis darbų portfolio ir bandomuoju laikotarpiu atliktų darbų rezultatai, tačiau pirmasis laiptelis – liks visuomet svarbus. Pasak A. Taločkaitės, nors IKEA – nebuvo ilgaamžė darbo vieta, sukaupta patirtis padėjo tobulėti:
„Tikrai nesigailiu, jog teko dirbti parduotuvėje IKEA. Nes dabar –save laikau sėkmingu žmogumi. Po truputį įgyju vis daugiau darbo patirties ir kylu karjeros laiptais. Sėkmė gyvenime mane įkvepia toliau tobulėti ir siekti vis geresnių rezultatų“, – sako mergina.
Vis dėlto, atliktų dizaino ir maketo darbų mergina parodyti kol kas nesiryžta. „Dar ateis tam laikas“, – šypsodamasi užbaigė Aistė.